بدون تردید، حرکت‌ها و فعالیت‌های اجتماعی که قصد رشد و پیشرفت کشور عزیزمان را دارند، نیازمند حمایت‌ها و مشارکت مردم هستند تا بتوانند به اهداف خود برسند.

شفافیت نیز مانند تمام حرکت‌های اجتماعی نیازمند مشارکت و حمایت مردم شریف ایران است تا بتواند به هدف خود که افزایش کارآمدی نظام  در راستای خدمت به مردم و رسیدن به اهداف عالی است، دست یابد.

بنابراین از شما  دعوت می‌کنیم تا با حمایت‌های خود، به رشد روزافزون این حرکت کمک کرده و مسیر تحقق شفافیت در کشور را فراهم کنید. برای حمایت از مجموعه شفافیت برای ایران می‌توانید در عرصه‌های زیر یاری کنید:

 1. حمایت معنوی:

  1. با شفافیت آشنا شوید. تلاش کنید مباحث شفافیت را به صورت مصداقی و مشخص دنبال کنید. کلیت شفافیت، موضوعی ساده و قابل فهم است، اما مصادیق آن دارای جزئیات و دقت‌هایی است که فراگیری آنها نیز ضروری است. در همین راستا پیشنهاد می‌شود دوره آموزشی شفافیت را مشاهده کرده و مطالب سایت «شفافیت برای ایران» و «انجمن شفافیت برای ایران» را مطالعه کنید. به طور کلی تلاش کنید تا دانش عمومی خود پیرامون بحث شفافیت را مستمراً ارتقاء دهید، به ویژه در شرایطی که این دانش در کشور بسیار سطحی و اولیه است.

  2. اقوام، دوستان، همکاران و آشنایان خود را با شفافیت آشنا کنید. حجت الاسلام و المسلمین قرائتی(حفظه الله) مثال جالبی می‌زنند: «هر معتاد حداقل سالی یک نفر رو با خودش همراه می‌کند، معتاد می‌کند، شما یک مسلمان مسجدی، سالی چند نفر را، مسلمان مسجدی میکنی؟!» از این مثال استفاده می‌کنیم برای درخواست ترویج مبحث شفافیت و ترویج آن، بین دوست و آشنا. به طور خاص دوره آموزشی شفافیت و  سایت «شفافیت برای ایران» را به افراد علاقه‌مندی که می‌شناسید، معرفی کنید.

  3. از طریق گفتگوی چهره به چهره، شبکه‌های مجازی، فعالیت‌های گروهی و …، شفافیت را ترویج کنید.

  4. شفافیت را از مسئولین مطالبه کنید.

  5. راهنمای فعالیت در عرصه‌ی شفافیت را مطالعه کنید...
 2. حمایت مادی:

  1. هر فعالیتی هزینه‌ای دارد. «شفافیت برای ایران» هم هزینه‌های جاری زیادی برای پیشبرد فعالیت‌های خود دارد. شما می‌توانید با تأمین بخشی از این هزینه‌ها ما را در این راه همراهی نمایید. همچنین می‌توانید اقوام و آشنایان را برای حمایت مالی از «شفافیت برای ایران» ترغیب نمایید. برای اطلاعات بیشتر صفحه‌ی حمایت مالی را ببینید.

  2. در صورتی که مهارت‌های هنری دارید، خوشحال می‌شویم از توانمندی شما در تهیه تولیدات هنری مانند عکس، پوستر، کاریکاتور، موشن، کلیپ و ...، بهره‌مند شویم.

  3. موضوع پایان‌نامه و مقالات خود را در حوزه شفافیت انتخاب کنید.

  4. اگر از ارتباطات و تعاملات خوبی برخوردارید و می‌توانید از تعاملات خود برای ترویج و پیش‌برد مباحث شفافیت و داده باز در کشور استفاده کنید، خوشحال می‌شویم در این کار با برکت با هم همراه باشیم.

  5. اگر جزء شرکت‌ها یا سازمان‌ها یا افرادی هستید که خدمات فنی مربوط به IT ارائه می‌دهید، می‌توانید با ارائه رایگان یا کم‌هزینه‌ی خدمات خود به این حرکت کمک کنید. به یاد داشته باشید که بستر اصلی تحقق شفافیت و داده باز در کشور، IT است.

در صورتی که شما نیز مایلید ذیل یکی از محورهای فوق از ما حمایت نمایید، از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما ارتباط بگیرید. در صورت تمایل شما، نام شما یا لوگوی مجموعه شما نیز در بخش حامیان درج خواهد شد.

راه‌های ارتباطی:

ایمیل: salam@tp4.ir

تلگرام: @tp4_admin