آدرس کوتاه این صفحه: protocol.tp4.ir

با نیت رعایت شفافیت و زکات علم، و بهره‌مندی از برکات آن، برخی از شیوه‌نامه‌های کاری خودمان را اینجا بارگذاری می‌کنیم تا:

  • شما نیز در صورت نیاز، استفاده کنید؛
  • از پیشنهادات و نکات اصلاحی و تکمیلی برای تقویت این شیوه‌نامه‌ها بهره‌مند شویم؛
دسته بندی
عنوان شیوه‌نامه نسخه بارگیری توضیح
پایه رزومه شخصی اهمیت نگارش رزومه شخصی ما را بر آن داشت تا مختصری در رابطه با کلیات چگونگی نگارش یک رزومه تدوین کنیم.
پایه زبان آموزی 940501 در این شیوه‌نامه، ساده‌ترین روش برای تقویت مهارت‌های پایه زبان‌آموزی ذکر شده است.
پایه نرم‌افزارهای کاربردی 950520 در این شیوه‌نامه، نرم‌افزارهای پایه و کاربردی که می‌توانند در رابطه با نیازهای عمومی رایانه‌ای مورد استفاده قرار بگیرند، ذکر شده است.
پایه آشنایی عمومی با مباحث شفافیت مسیر پیشنهادی در جهت افزایش دانش عمومی نسبت به شفافیت 
پایه اتاق کار 950201 نکاتی که توسط اعضای اتاق کار بایستی رعایت شود، در این شیوه نامه درج شده است. نسخه سوم شیوه نامه از همین محل در دسترس می‌باشد.
پایه قالب اسناد داخلی 950326 http://bayanbox.ir/view/2572946179948822747/doc-icon.jpg قالب اسناد داخلی اعم از گزارش کار، برنامه ماهیانه، اسناد حلقه‌های مجموعه و ...
مدیریتی تدوین برنامه‌های سه‌ماهه بزودی اعضای گروه برنامه‌های سه‌ماهه‌ای را تدوین می‌کنند که این برنامه‌ها ضمن مشخص کردن مسیر حرکت هر فرد، عملکرد آن بصورت هفتگی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
مدیریتی تدوین گزارش‌های عملکرد 950217 لازم است گزارش‌هایی ارزیابی عملکرد شخصی بصورت ماهیانه و نیز در پایان دوره سه ماهه نگاشته شود که این شیوه‌نامه ابعاد آنرا مشخص می‌کند.
مدیریتی گام‌های اولیه همکاری با گروه 950129 نیاز به جذب نیرو، ما را بر آن داشت که شیوه‌نامه‌ای برای همکاری افراد با مجموعه فراهم کنیم که نسخه دوم آن در همین محل بارگذاری شده است.
مدیریتی روزهای جامع ارزیابی 950204 لازم است گزارش‌هایی ارزیابی عملکرد شخصی بصورت ماهیانه و نیز در پایان دوره سه ماهه نگاشته شود که این شیوه‌نامه ابعاد آنرا مشخص می‌کند.
مدیریتی سند تعریف چارچوب و میزان حمایت 950420

در این سند، به معرفی انواع حمایت‌ها از گروه «شفافیت برای ایران» پرداخته شده است.

مستندسازی

نام‌گذاری فایل‌ها 910725 میزان پیشرفت برنامه سه ماهه هریک از اعضا بایستی مشخص باشد تا بتوان بر اساس آن، برنامه سه ماهه بعد را تدوین کرد. این شیوه‌نامه، به روش بررسی میزان پیشرفت برنامه‌ها می‌پردازد.
مستندسازی پوشه‌بندی بزودی ساختار پوشه‌بندی تأثیر بسزایی در کیفیت مستندسازی فردی و نیز تیمی دارد. لذا این شیوه‌نامه تدوین گردید تا بتواند فرد و مجموعه را در این راستا راهنمایی کند. با گسترش فعالیت‌ها، این فایل مرتباً تکمیل خواهد شد.
مستندسازی صورت جلسات بزودی حداقل‌های لازم برای یک ثبت صورت جلسات مناسب
محتوایی پیاده کردن فایل‌های صوتی 921007 هر چند ساده، اما پیاده کردن فایل‌های صوتی نیز خود نیازمند کسب مهارت‌هایی است که رعایت کردن آنها سبب افزایش سرعت و کیفیت انجام کار می‌گردد.
محتوایی اصول ترجمه 940916 بدلیل کثرت پروژه‌های ترجمه، و نیز نیازمندی جدی تضمین حسن کیفیت این ترجمه‌ها، ناگزیر به تدوین شیوه‌نامه‌ای برای انجام ترجمه‌ها شده‌ایم. این شیوه‌نامه در اختیار مترجمین قرار می‌گیرد
محتوایی فرایند ترجمه این شیوه‌نامه مسئولیت حسن انجام کل یک فرایند ترجمه، از انتخاب تا ترجمه، ارزیابی و نهایی‌سازی را بر عهده دارد. این شیوه‌نامه توسط «مدیر ترجمه‌ها» مورد استفاده قرار می‌گیرد.
محتوایی ویراستاری متن 940515 ویراستاری یک نوشته مهارت مهمی است که رعایت سطح پایه‌ای از آن برای حفظ کیفیت نوشته‌ها الزامی است.
محتوایی تدوین گزارش‌های پژوهشی بزودی «شفافیت برای ایران» گزارش‌هایی را بصورت دوره‌ای نگاشته و منتشر می‌سازد که این شیوه‌نامه نکات لازم در رابطه با آن را در دل خود جای خواهد داد.
محتوایی مسیر عمومی گروه‌های پژوهشی 950315

این شیوه‌نامه، مسیر پژوهش‌های گروه‌های پژوهشی مجموعه را مشخص می‌کند. البته این نسخه، نسخه موقت می‌باشد.

محتوایی فرایند سوالات متداول (FAQs) 950312

این شیوه‌نامه، چگونگی جمع‌آوری و پاسخگویی به سوالات متداول را بیان می‌کند.

شبکه‌های اجتماعی افزودن پست به وبلاگ 950118 استانداردهای حداقلی برای انتشار مطالب در قالب پست‌های وبلاگ در این شیوه‌نامه گردآوری شده است. این شیوه‌نامه به روزرسانی شده و نسخه دوم آن در دسترس می‌باشد.
شبکه‌های اجتماعی کانال تلگرام 940902 استانداردهای حداقلی برای انتشار مطالب در کانال تلگرامی «شفافیت برای ایران» در این شیوه‌نامه گردآوری شده است. آدرس کانال تلگرامی ما: https://telegram.me/transparency4iran
شبکه‌های اجتماعی اساسنامه گروه ایمیلی 940921

استانداردهای حداقلی برای انتشار مطالب در گروه ایمیلی «شفافیت برای ایران» در این شیوه‌نامه گردآوری شده است. آدرس این گروه ایمیلی: 

https://goo.gl/UYung5

شبکه‌های اجتماعی ارسال خلاصه مطالب به گروه ایمیلی 941008 بصورت هفتگی خلاصه‌ای از مطالب این وبلاگ برای گروه ایمیلی ارسال می‌شود که شیوه‌نامه‌اش در این محل قرار گرفته است.
شبکه‌های اجتماعی سایت کیومری 941022 سایت کیومری، سرویس اشتراک‌گذاری ویدیو است که شیوه‌نامه کار با این سرویس، در این محل قرار گرفته است.
شبکه‌های اجتماعی سایت آپارات 941024 سایت آپارات، سرویس اشتراک‌گذاری ویدیو است که شیوه‌نامه کار با این سرویس، در این محل قرار گرفته است.
ارائه تهیه پرده‌نگار 940515 تهیه یک فایل پرده‌نگار (PowerPoint) خوب نیازمند رعایت فنی و هنری فراوانی است که تلاش می‌کنیم برخی از نکات پایه آنرا در این شیوه‌نامه گردآوری کنیم.
ارائه برگزاری کارگاه یک ارائه خوب و جذاب نیز نیازمند رعایت نکاتی است که تلاش می‌کنیم موارد مهم را در این فایل گردآوری کنیم.
چندرسانه‌ای تهیه زیرنویس فیلم 941210 تهیه زیر‌نویس فیلم‌هایی که به زبان انگلیسی نیستند امر مهمی است که تاثیر بسزایی بر دریافت مخاطب از ویدیوها دارد. این امر نیازمند طی کردن مراحلی است که در این فایل گرد‌آوری شده است.
چندرسانه‌ای کاهش حجم عکس 950118 کاهش حجم عکس‌ها با نرم افزار فتوشاپ جهت بارگذاری در فضای وب، ما را بر این داشت تا پروتکل این امر را تهیه کنیم.
چندرسانه‌ای کاهش حجم عکس 950425 این شیوه‌نامه به کاهش حجم عکس با استفاده از نرم افزار faststone می‌پردازد.
سایت و نرم‌افزار سامانه fax.ir 950118 سامانه fax.ir، سامانه‌ای است فرایند ارسال فکس را تسهیل می‌کند. شیوه‌نامه فعالسازی و کار با این سامانه در این محل بارگذاری شده است.
سایت و نرم‌افزار سایت teamwork.com 950201 برای مدیریت پروژه، سایت پیشنهادی ما، teamwork.com می‌باشد. نسخه دوم شیوه‌نامه استفاده از این سایت را از این محل دریافت نمایید.
سایت و نرم‌افزار نرم افزار google drive 950426

در این شیوه‌نامه به شیوه راه اندازی و کار با نرم افزار google drive برای ویندوز پرداخته‌ایم.

سایر مباحث آموزشی

همکاران «شفافیت برای ایران» دوره‌های آموزشی مشخصی را طی می‌نمایند که برخی از مباحث مقدماتی آن بدین شرح است: